درباره ما

شرکت مهندسی و ساخت چمان در سال 1373 و با هدف طراحی و تولید پکیج های فرآیندی مورد استفاده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تأسیس گردید. این شرکت از معدود شرکت‌های ایرانی پیشرو در طراحی و ساخت انواع کوره‌های صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی می‌باشد. در سالهای اخیر این شرکت به توانمندی طراحی تفصیلی کوره‌های پیچیده‌ای همچون کوره‌های واحد‌های CCR، الفین (Cracking Furnace) و Reformer متانول دست یافته است و دارای سوابق موفقی در این رابطه می‌باشد.

این شرکت دارای پروانه بهره برداري از وزارت صنایع بوده و موفق به اخذ گواهینامه‌های سیستم مدیریت کیفیت، ایمنی، بهداشت شغلی و همچنین محیط زیست مطابق با استانداردهای ISO-14001-2015، ISO-9001-2015، OHSAS-180012007، SO-TS-29001-2010 در زمینیه طراحی و ساخت کوره‌های پالایشگاهی و تجهیزات فرآیندی در بخش نفت، گاز و پتروشیمی گردیده است.

شرکت چمان با اتکا به دانش و تلاش نیروهای مهندسی، کنترل کیفیت و تولید خود و نیز داشتن پشتوانه مهندسی شرکت مهندسین مشاور ناموران توانسته است رقیب قدرتمندی برای شرکت های خارجی در این زمینه باشد و نیاز کشور را به شرکت‌های خارجی مرتفع ساخته است. همچنین با عملکرد مناسب خود طی سالیان گذشته ضمن جلب حسن اعتماد کارفرمایان محترم در فهرست تأمین کنندگان مورد تأیید وزارت محترم نفت و تمامی سازمانها و شرکتهای زیر مجموعه های آن قرار گرفته است.

شایان ذکر است شرکت چمان توانسته ضمن عضویت در انجمن‌های معتبر صنفی مانند انجمن مهندسي و ساخت، انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران ( ستصا ) و انجمن سازندگان تجهیزات صنایع نفت ایران ( استصنا ) ارتباط نزدیک و فعالی در انجمن‌های ذکر شده و کار گروه‌های تخصصی مرتبط با فعالیت شرکت داشته باشد.

واحد تحقیق و توسعه این شرکت با همکاری واحدهای پژوهشی، تحقیقاتی و دانشگاهی توان طراحی خود را جهت کوره‌ها و تجهیزات فرآیندی پیچیده و پیشرفته افزایش داده و با ساخت و تحویل آنها در مقیاس صنعتی، نیازهای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را مرتفع می‌نماید. شرکت چمان از سال 1394 پس از ارزیابی‌های انجام شده در فهرست شرکتهای دانش بنیان قرار گرفته است.

پخش ویدیو